Rekolekcje

„Zatrzymaj się przez chwilę, zastanów, po co żyjesz….”

Rekolekcje wielkopostne to czas wyciszenia, modlitwy i refleksji nad sensem życia, ale również cierpieniem i ofiarą złożoną przez Chrystusa na krzyżu. Tuż przed najważniejszymi Świętami w roku chrześcijańskim, w naszej parafii w dniach 6-9 marca trwały rekolekcje wielkopostne, nad którymi duchowe przewodnictwo objął ojciec rekolekcjonista Władysław Kozioł OMI z Klasztoru Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu. Głosząc naukę, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży, podkreślał jak ważne jest słowo Boże i wypełnianie Jego woli w codziennym życiu.
„Człowiek mówi do Boga, ale czy także go słucha …?” -to pytanie często pojawiało się w nauczaniu ojca rekolekcjonisty, jednak każdy musi odpowiedzieć na nie sam. Rekolekcje-rozpoczęte Nabożeństwem w niedziele-zakończyły się sakramentem spowiedzi oraz Eucharystią w środę. Należy podkreślić, iż frekwencja podczas spotkań rekolekcyjnych była wysoka-wierni licznie gromadzili się każdego dnia przed ołtarzem. Uczniowie Zespołu Szkół w Rudkach uczestniczyli w rekolekcjach wraz z wychowawcami i nauczycielami.
Na zakończenie założyli ojcu Władysławowi serdeczne podziękowanie za przykazaną naukę i umocnienie chrześcijańskiego ducha.