Loading...

(Just one moment)

Pielgrzymka do Częstochowy

W sobotę 10 września 105 osób z naszej parafii pielgrzymowało autokarami do Sanktuariów Maryjnych na Jasnej Górze i w Gidlach. Na jasnogórskich wałach „Drogę krzyżową” poprowadził ks. proboszcz Kazimierz Hara, a następnie pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, sprawowanej w intencji naszej parafii. Kolejnym punktem na pielgrzymim szlaku była miejscowość Gidle leżąca na północ od Częstochowy. Matka Boża Gidelska cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Krążą wśród wiernych opinie, że Matka Najświętsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidel – lekarką ciał. Zachowało się bardzo wiele świadectw, pisanych i malowanych na tabliczkach wotywnych wieszanych wokół ołtarza, mówiących o dokonanych dzięki Jej wstawiennictwu cudownych uzdrowieniach. Po zapoznaniu się z historią tego miejsca i modlitwie pielgrzymi udali się w drogę powrotną.

 

Pielgrzym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *