Loading...

(Just one moment)

Dzień Papieski

„Spójrz na Chrystusa” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Wieczornica poświęcona osobie bł. Jana Pawła II, która miała miejsce w piątkowy wieczór w parafialnym kościele w Rudkach.

Prowadzeniu Wieczoru Papieskiego podjęła się młodzież z naszego Gimnazjum w Rudkach wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, działającym przy naszej parafii. Nad przygotowaniem i przebiegiem Wieczornicy czuwali Nauczyciele z Zespołu Szkół w Rudkach.

Warto podkreślić, że w tegorocznym haśle przewodnim „Spójrz na Chrystusa”, chciano przekazać wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego czasu naukę i świadectwo Wielkiego Polaka bł. Jana Pawła II odnośnie Krzyża, jako symbolu naszej wiary. Młodzież skupiła się na tym wątku, aby zaznaczyć wszystkim, jak cenny w oczach ludzi wierzących jest znak Krzyża. O tej mocy świadczył sam Papież,  co młodzi ludzie w swoich rozważaniach wyraźnie podkreślili.

Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowy czas, w którym mogliśmy się zatrzymać na chwilę przy słowach bł Jana Pawła II, aby na nowo je odczytać i wprowadzić w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *