Liturgia Wielkiego Piątku

Dziś (30.04.) przeżywamy Wielki Piątek, dzień Męki i Śmierci Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, podczas którego nie jest sprawowana Msza Święta. Tego dnia obowiązuje również post ścisły. Przeżywanie tego ważnego dla każdego wierzącego dnia rozpoczęło się w Naszej Parafii o godz. 17:30 nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz Jan Mazur, a rozważania poprowadził Krąg Biblijny. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku. Przewodniczył jej ksiądz Marek Krawczyk, wikariusz Naszej Parafii. Liturgia składa się z czytania opisu Męki Pańskiej, uroczystej modlitwy wiernych, Adoracji Krzyża oraz Komunii Świętej. Na zakończenie nastąpiło przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu. Adoracja potrwa do godz. 23.