Loading...

(Just one moment)

1 i 2 listopada

1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu czcimy wszystkich tych, którzy osiągnęli już Zbawienie i zostali wyniesieni na Ołtarze, ale i nie tylko. Bo wiele jest takich, którzy żyjąc wśród Nas i niczym się nie wyróżniając osiągnęli Świętość. Tego dnia uroczystej sumie przewodniczył i Homilię wygłosił ksiądz Stanisław Szuba, administrator Naszej parafii. Po Mszy świętej, również pod przewodnictwem księdza administratora, wyruszyła z naszego kościoła procesja na nowy cmentarz z modlitwą za zmarłych.

2 listopad to Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli już z tego świata do wieczności. Modlimy się również za duszę w czyścu pokutujące. Mszy Świętej o godzinie 9:00 przewodniczył ksiądz Marek Krawczyk, wikariusz naszej parafii. Po Mszy wyruszyła procesja na stary cmentarz z modlitwą za wszystkich wiernych zmarłych, spoczywających na naszych cmentarz i na cmentarzach całe to świata.

 

Od 3 do 8 listopada w naszym kościele o godzinie 16:30 będą nabożeństwa różańcowe z modlitwą wypominkową za zmarłych!

Zachęcamy do licznego udziału.

 

Źródło obrazka: dziennikzachodni.pl