Loading...

(Just one moment)

Odpust ku Czci Świętej Barbary

Dziś (04.12.) obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary. Jest to dzień Odpustu w naszej parafii. Święta Barbara jest nie tylko patronką naszej wspólnoty, lecz także górników, dobrej śmierci, trudnej pracy, marynarzy, rybaków, żołnierzy, więźniów oraz kamieniarzy . Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ksiądz Leszek Pituch proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Rytwianach. Podczas Homilii przypomniał nam życie Świętej Barbary zadając pytanie, czy jesteśmy w stanie bronić swej wiary tak jak Ona. Według Boga i Kościoła, także jako wspólnoty lokalnej, każdy z nas ma nie tylko prawa, lecz i obowiązki. Należy dążyć do Świętości, tak jak patronka dnia dzisiejszego, która nie znalazła zrozumienia nawet wśród swoich bliskich. Po Mszy Świętej nastąpiło Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiliśmy litanię do Świętej Barbary.

Z życiorysem Świętej Barbary można zapoznać się klikając w poniższy link:

Św. Barbara