Boże Ciało

Boże Ciało

Dziś (20.06.) przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, które potocznie nazywane są Boże Ciało. Centralnym punktem obchodów dzisiejszego Święta byłą uroczysta suma, po której wyruszyła procesja. Pan Jezus ukryty w postaci Chleba przeszedł ulicami naszej parafii. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Dariusz Bęc, wice Oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu oraz ksiądz Stanisław Zioło, administrator naszej parafii. Ksiądz Dariusz wygłosił również Homilię, w której przywołał postać Marty Robin, francuskiej mistyczki i stygmatyczki. Cierpiała ona na liczne choroby,a w swoim życiu przez około 50 lat nic nie jadła i nie piła przyjmując jedynie Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Podkreślił, że przez Nią Pan Jezus ukazał Nam znaczenie słów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
Na sumie przeżywaliśmy również rocznicę Pierwszej Komunii Świętej uczniów klas czwartych.
Dziękujemy wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tą uroczystość: pocztom sztandarowym, strażakom OSP Sosnówka, KGW Chełmowianki, ministrantom, Panu organiście, dzieciom komunijnym klas III i IV. Paniom katechetkom dziękujemy za przygotowanie dzieci do uroczystości.
Obszerna relacja fotograficzna możliwa dzięki uprzejmości fotografów: Jakuba Świstaka oraz Mateusza Fałka.