Odpust ku Czci Matki Bożej Częstochowskiej

Odpust ku Czci Matki Bożej Częstochowskiej

Dziś nasza parafia przeżywa odpust ku Czci Matki Bożej Częstochowskiej – głównej patronki naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i Homilię wygłosił ksiądz Andrzej Chuchnowski – rektor parafii pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu w Jędrzejowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Mszę Świętą wraz z Nim współcelebrowali ojciec Dariusz Malajka OMI – rektor Bazyliki pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu oraz ksiądz Stanisław Zioło – administrator naszej parafii. Swoją obecnością zaszczycili Nas także księża z dekanatu świętokrzyskiego, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Po Mszy Świętej odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówiliśmy Litanię Loretańską i wyruszyliśmy w procesję wokół naszej świątyni.