Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny

Pierwsze dni listopada skłaniają nas do refleksji nad życiem i przywracają w sposób wyjątkowy wspomnienia naszych bliskich, których Bóg powołał już do siebie z tego świata. 1 listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich zbawionych, którzy, jak wierzymy, osiągnęli już nagrodę życia wiecznego, oglądają Boga twarzą w twarz i orędują za nami w niebie. Po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w procesji przeszliśmy na stary cmentarz parafialny, gdzie w modlitwie wypominkowej i różańcowej polecaliśmy Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. 2 listopada obchodziliśmy Dzień Zaduszny. To dzień, w którym modlimy się za wszystkich zmarłych, w sposób szczególny za tych przebywających w czyśćcu. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 w procesji przeszliśmy na nowy cmentarz parafialny, gdzie również w modlitwie wypominkowej oraz różańcowej polecaliśmy naszych drogich zmarłych.