Wielki Post

Wielki Post

Środą Popielcową rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Post – okres 40-dniowej pokuty, nawrócenia i refleksji nad własnym życiem. Ma on należycie przygotować nas na przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W Środę Popielcową, podczas posypywania głowy popiołem, ksiądz wypowiadał nad każdym z Nas słowa „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Wydarzenie to i te słowa mają uświadomić nam, że jesteśmy na tym świecie pielgrzymami, a naszym celem jest Życie Wieczne w Chwale Boga Ojca w niebie. Nawołują one do porzucenia i wyzbycia się grzesznego postępowania, w którym trwamy.

W czasie Wielkiego Postu w naszej parafii nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątek o godzinie 16:30 – dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:30. Zachęcamy do licznego udziału.