Wielki Tydzień – Program (plus modlitwa na poświęcenie pokarmów)

Poniżej podajemy program na obchody Triduum Paschalnego oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Jednocześnie prosimy o stosowanie się do przepisów obowiązujących w tej nadzwyczajnej sytuacji tzn. na terenie obiektów sakralnych może przebywać maksymalnie 5 osób.

Wielki Czwartek: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godziny 21:00 z zachowaniem obowiązujących przepisów.

Wielki Piątek: Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ciemnicy od godziny 8:00. O godzinie 9:00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18:00. Adoracja Krzyża poprzez przyklęknięcie lub głęboki skłon (nie całujemy). Po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i Adoracja do godziny 21:00 z zachowaniem obowiązujących zasad.

Wielka Sobota: Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie od godziny 8:00. Nie ma poświęcenia pokarmów w kościele. Głowa rodziny lub osoba pełnoletnia dokonuje takiego poświęcenia przed uroczystym posiłkiem. Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 18:00. Nie ma poświęcenia ognia i Paschału. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych bez pokropienia wiernych wodą. Po Mszy Świętej przygotowanie kościoła na Rezurekcję.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godzinie 6:00 bez procesji. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od Ołtarza. Kolejne Msze Święte w tym dniu sprawowane będą o godzinie 9:00 i 11:30. UWAGA! Nie ma w tym dniu Mszy Świętej o godzinie 17:00!

Poniedziałek Wielkanocny: Msze Święte w kościele o 7:30, 9:00 i 11:30. UWAGA! Również w tym dniu nie ma Mszy Świętej o godzinie 17:00!

Modlitwa na poświęcenie pokarmów:

Panie Jezu Chryste, zasiądź między nami przy stole wielkanocnym, udziel nam radości Twego Zmartwychwstania; niech się okażemy Twoimi uczniami, a stół nasz niech będzie znakiem pojednania i wzajemnej życzliwości. Amen.