„…I skłoniwszy głowę wyzionął ducha.” – Liturgia Wielkiego Piątku

„…I skłoniwszy głowę wyzionął ducha.” – Liturgia Wielkiego Piątku

Dziś w Kościele Katolickim przeżywamy Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Mszy Świętej, a Liturgię, która składa się z czytania opisu Męki, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej oraz przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu. „Oto Drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata”. Te słowa usłyszeliśmy podczas Liturgii, a po nich mogliśmy oddać cześć naszemu Zbawcy poprzez przyklęknięcie lub pokłon.

W naszym kościele dziś od godziny 8:00 trwała Adoracja Pana Jezusa przy Ciemnicy. O godzinie 9:00 odbyła się Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się o godzinie 18:00. Przewodniczył jej ksiądz Stanisław Zioło – administrator. Po Liturgii do godziny 21:00 trwała Adoracja przy Grobie.