Dzień Rodziny w Rudkach

Dzień Rodziny w Rudkach

W sobotę, 31 maja, w Rudkach został zorganizowany festyn pod nazwą Dzień Rodziny. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały liczne atrakcje, gry i konkursy z nagrodami.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14 wyjątkowym, plenerowym nabożeństwem majowym przy Krzyżu Wotywnym. Następnie kolorowy rozśpiewany pochód przeszedł ulicami Rudek na szkolne boisko, gdzie organizatorzy zadbali o każdy szczegół uroczystości, aby ten wyjątkowy dzień, dedykowany rodzinie, był radosny i niezapomniany.

Imprezę rozpoczęły dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach oraz wicedyrektor Bożena Jop, które powitały dzieci i rodziców, życzyły wszystkiego, co najlepsze, z okazji Dnia Dziecka, Dnia Rodziny.

Z krótkim występem artystycznym specjalnie dla rodziców wystąpiły dzieci z klas I – III szkoły podstawowej, które przygotowały panie: Renata Wojtasik, Agnieszka Rogula, Marianna Brzezińska oraz Monika Chamera. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Wiesławy Lasoty przedstawili dla młodszych kolegów i koleżanek bajkę „Śpiąca królewna”. O oprawę muzyczną zadbali członkowie Amatorskiego Teatru „Święty spokój”, wśród nich ksiądz Rafał Kusiak, Agata Sałata, Alicja Sala, którzy doskonale prowadzili imprezę. Przeprowadzali także różne konkurencje.

Podczas festynu były malowane twarze najmłodszych w przeróżne wzory. Dzieci mogły również zaprezentować swoje umiejętności taneczne ucząc się belgijskiego tańca integracyjnego, Crazy froog, Chocholate i innych. Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Było o co walczyć, gdyż dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody, miedzy innymi plecak, książki, przybory malarskie.

Dla wszystkich dzieci został przygotowany poczęstunek z grilla, bigos, soczki oraz słodycze. Kulinarne niespodzianki zostały przygotowane przez Zespół Szkół w Rudkach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły w Rudkach. Największą jednak niespodzianką, której dzieci nie mogły się doczekać, były nagrody wójta Wiesława Gałki dla zwycięzców gminnego konkursu plastycznego „Portret mamy i taty”. Brały w nim udział dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy.

Atrakcją był występ Amatorskiego Teatru „Święty spokój” ze spektaklem „Akademia Pana Kleksa”. Brawami nagradzane były pojawiające się na scenie postacie bajkowe: Spongebob Kanciastoborty, Asterix i Obelix, Pingwiny z Madagaskaru, Sid, Shrek i osioł, Król Julian wraz z Morisem, Alvin i wiewiórki, Wioletta, Królik Bugs, Pan Kleks, Szpak Mateusz, Rio, Po, Gartfield, itd.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu. Zabawa trwała do godziny 19. Na festyn przybyło ponad 500 osób.

Agnieszka Lewandowska