Loading...

(Just one moment)

1 i 2 listopada

Miesiąc listopad jest miesiącem, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą przejścia z tego świata do Wieczności.
Pierwszego dnia listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Czciliśmy wszystkich zbawionych, którzy już dostąpili udziału w społeczności Świętych, a którzy być może pochodzą i z naszych rodzin. Po Mszy Świętej o godzinie 11:30 udaliśmy się w procesji na Nowy Cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach modliliśmy się o Życie Wieczne dla naszych zmarłych.
Drugiego listopada obchodziliśmy Dzień Zmarłych. W modlitwach wspominaliśmy wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. W sposób szczególny otaczaliśmy swą modlitwą Kościół cierpiący w czyśćcu. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 udaliśmy się w procesji na Stary Cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach modliliśmy się o Życie Wieczne dla naszych zmarłych.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…