Loading...

(Just one moment)

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek rozpoczął Triduum Paschalne. W tych dnia, w sposób szczególny przeżywamy pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest to czas, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad Tajemnicą Naszego Odkupienia.

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie przez Jezusa Chrystusa dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.

O godzinie 10 w katedrze Sandomierskiej celebrowana była Msza Święta Krzyżma, podczas której Ordynariusz naszej diecezji ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz poświęcił oleje.

Msza Święta w naszej Świątyni rozpoczęła się o godzinie 17:00. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz Stanisław Zioło. Po jej zakończeniu nastąpiło przeniesienie Pana Jezusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy. Adoracja trwała do godziny 21:00.