Msza św. dziękczynna z racji złotego jubileuszu szkoły w Rudkach.

50 lat nr 1

18 października 2014 r. w naszym kościele parafialnym została odprawiona Msza św. dziękczynna z racji 50 – lecia wybudowania nowej szkoły w Rudkach. Świątynię wypełnili uczniowie, nauczyciele, absolwenci, władze samorządowe i zaproszeni goście. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Hara, zaś słowo Boże wygłosił ks. prof. Adam Kończak, który w kazaniu podkreślił, że budynek szkoły jest ważny, ale o wiele ważniejsze są owoce kształcenia trwające w uczniach, którzy wyniesioną mądrość i wiedzę przekazują kolejnym pokoleniom. Mszę św. koncelebrowali także: ks. Jacek Zieliński – absolwent szkoły w Rudkach, ks. Krzysztof Bartochowski – proboszcz parafii Nowa Słupia oraz o. Zygfryd Wiecha – superior klasztoru na Świętym Krzyżu. Liturgię ubogaciły niektóre utwory kompozytorki Katarzyny Gaertner, w wykonaniu jej wychowanków i uczniów naszej szkoły. Po zakończonej Mszy św. dalsze uroczystości dziękczynne odbyły się na terenie szkoły, gdzie m. in. otwarto nowe boisko sportowe i poświęcono tablicę pamiątkową z racji obchodzonego jubileuszu.

 

                                                                                                Grażyna Gąsior50 lat nr 2