Msza Święta 01.01.2015

Dzisiaj, w pierwszym dniu nowego 2015 roku Kościół katolicki obchodzi święto Bożej Rodzicielki Maryi podkreślając aspekt macierzyństwa ­ co związane jest z jednym z najstarszych dogmatów Kościoła o Bożym Macierzyństwie Maryi. Obecnie w Kościele katolickim jest to święto maryjne, jednak pośrednio dotyczy Jezusa, bo czci się Marię, jako jego Matkę. Święto istnieje oficjalnie od 1931 roku, kiedy to Pius XI włączył je do rangi uroczystości kościelnych. W tym też dniu podczas Mszy świętej nasza Wspólnota parafialna powitała nowego członka­ Igora, który z rąk księdza Proboszcza Kazimierza Hary otrzymał sakrament Chrztu. Tym samym został włączony jako chrześcijanin do naszej Wspólnoty. Natomiast po Mszy świętej złożyliśmy życzenia imieninowe naszemu Księdzu Sylwestrowi, wikariuszowi i katechecie naszej parafii. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza życzenia złożyli Ministranci a w imieniu Wspólnoty Parafialnej życzenia przekazał Michał Warchalewski, który powiedział:

Drogi Księże Sylwestrze !

W dniu imienin życzymy Tobie radości z pełnionej posługi kapłańskiej,

obfitości łask i błogosławieństwa Bożego od naszego Pana.

Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej pracy

niech Jezus będzie zawsze Twoim przyjacielem a Maryja niech przygarnia

Cię do swego serca.

Życzymy również wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

Przyjmij proszę te życzenia od naszej Wspólnoty

Parafialnej, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej

i Gimnazjum Publicznego oraz Parafialnej Rady

Duszpasterskiej.

Ksiądz Sylwester podziękował za życzenia a Msza święta została zakończona uroczystym błogosławieństwem udzielonym przez księdza Proboszcza.

Michał Warchalewski, Rudki 1 stycznia 2015 roku