Triduum Paschalne

Triduum Paschalne czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota– to doroczna celebracja męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Wielki Czwartek

Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy Ustanawia dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. W tym dniu Kapłani z naszej parafii wraz z przedstawicielami ministrantów w godzinach porannych wspólnie uczestniczyli w Mszy Krzyżma sprawowanej w Bazylice katedralnej w Sandomierzu której przewodniczył ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz. Natomiast wieczorem w naszej parafialnej Świątyni rozpoczęła się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez naszych kapłanów, której przewodniczył ks. proboszcz.

Wielki Piątek

Parafianie przez cały dzień adorowali Najświętszy Sakrament, natomiast w Południe uczestniczyli w Świętokrzyskiej Drodze Krzyżowej do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Wieczorem rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku, której przewodniczył  wikariusz naszej parafii. W tym dniu do naszej wspólnoty przybył diakon Piotr który uczestniczył z nami w liturgii.  Cała wspólnota uczciła pocałunkiem Krzyż, na którym Jezus oddał życie za każdego człowieka. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do grobu, gdzie trwała adoracja, na której gromadziła się spora liczba parafian.

Wielka Sobota

Adorację przy grobie Pana Jezusa podjęły siostry z kół różańcowych naszej parafii, młodzież  i ministranci. Cały czas wartę przy grobie pełnili strażacy. Liturgii Wigilii Paschalnej, przewodniczył ks. proboszcz. Został poświęcony ogień , dzieci klasy drugiej przygotowujące się do pierwszej komunii wraz z całą wspólnotą parafialną odnowili przyrzeczenia chrzcielne następnie  została poświęcona nowo wykonana chrzcielnica w naszej Świątyni a na zakończenie mocno wybrzmiało uroczyste ALLELUJA!!!