Misterium Wielkpostne

Ewangelijne słowa, multimedialna prezentacja, pełna emocji muzyka i gra świateł poruszyły zebranych parafian. Pomysł młodych trafił do serc widzów.

Pomysł był wspólny. Dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół w Rudkach, wspólnie ze swoimi uczniami zorganizowali w tutejszym kościele montaż słowno-muzyczny z elementami projekcji multimedialnej, który nosił tytuł „Przychodzisz Panie”. Za scenariusz i dobór tekstów odpowiedzialna była Agnieszka Cedzyńska, nauczycielka języka polskiego. Pieśni przygotowała Anita Cieślik, pedagog szkolny. Efekty świetlne, które tworzyły specjalny nastrój i zachęcały do refleksji były pomysłem młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Kiedy miałem możliwość, dzięki kolejnym filmikom, wczuć się w daną sytuację i popatrzeć na zachowanie Jezusa, widzę, że wszystko, co robił, było dla nas – dzielił się swoimi wrażeniami Jakub, przygotowujący się w tym roku do bierzmowania. – Było to niesamowite przeżycie, które może zmienić dotychczasowe patrzenie na świat i wiarę – dodał. Sami młodzi przygotowujący misterium podkreślali, że sam fakt organizacji takiego wieczoru jest pewną formą rekolekcji i odkrywania Boga w swoim życiu.