Misterium

Misterium

W piątkowy wieczór,4 marca,po raz kolejny pochyliliśmy się nad istotą męki Pańskiej,gromadząc się w kościele parafialnym na misterium wielkopostnym . Widowisko słowno-muzyczne nosiło tytuł „Oto jestem,Panie…”i dotykało w swej wymowie sensu cierpienia,przebaczenia i odkupienia win.Słowom towarzyszyły nastrojowe oświetlenie i scenografia,a całość podkreśliła prezentacja multimedialna oparta na symbolice Krzyża. W misterium wystąpili nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Rudkach,osoby skupione w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży,zespół regionalny „Chełmowianki”,natomiast piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny oraz młodzież działająca przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Dziękując organizatorom widowiska,proboszcz Kazimierz Hara podkreślił wagę zbliżających się świąt oraz potrzebę duchowego do nich przygotowania.