Loading...

(Just one moment)

Jubileusz 70 lecia powstania parafii

 

4 grudnia bieżącego roku obchodziliśmy doniosły jubileusz 70-cio lecia istnienia naszej parafii. Jubileusz miał uroczystą oprawę .Podczas Mszy świętej z udziałem zaproszonych księży i gości, na czele z ks. dziekanem Jerzym Beksińskim modliliśmy się w intencji wszystkich parafian a w szczególności za tych , którzy wnieśli ogromny wkład w powstanie i rozwój wspólnoty parafialnej. To wielkie święto parafialne poprzedzone było rekolekcjami adwentowymi które poprowadził i nauki wygłosił ks. dr Paweł Lasek. Była to również okazja do wspomnień ,niekiedy wzruszających, które towarzyszą każdemu jubileuszowi . Z okazji tego święta powstała również monografia parafii w Rudkach, a także portrety i krótkie noty biograficzne proboszczów posługujących od powstania parafii które można zobaczyć w przedsionku świątyni.    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *