Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści (por. Mt 21, 1-10; Mk 11, 1-11; Łk 19, 29-40; J12, 12-19), a także rozważa Jego Mękę.W naszej parafii obrzęd poświęcenia palm odbył się podczas każdej Mszy świętej, a uroczysta procesja z palmami wokół kościoła miała miejsce o godz. 9.00, na którą zgromadziły się licznie dzieci wraz z rodzicami.Po uroczystej Mszy Świętej został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Oceny prac dokonała komisja powołana przez Organizatora: Parafię Rzymsko– Katolicką w Rudkach. Ostatecznie wybrano osiem najpiękniejszych palm.Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.