Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Wielki Czwartek:
Przed południem biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy Świętej Krzyżma, która sprawowana była w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli. Był tam obecny Nasz duszpasterz ksiądz Stanisław Zioło. O godzinie 18:00 w naszej świątyni sprawowana była Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, która była pamiątką ustanowienia przez Naszego Pana Jezusa Chrystusa Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Mszy przewodniczyli: ksiądz Dariusz Bęc, wice Oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu oraz ksiądz Stanisław Zioło, administrator naszej parafii. Obecny wśród nas był również ksiądz Andrzej Chuchnowski, rektor parafii pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu w Jędrzejowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Po Mszy Świętej nastąpiło przeniesienie Pana Jezusa Eucharystycznego do Ciemnicy, gdzie Adoracja trwała do godziny 22:00.

Wielki Piątek:
Od godziny 7:00 była możliwość Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. O godzinie 9:00 sprawowane było jedyne tego dnia w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 12:00 z kościoła w Nowej Słupi rozpoczęła się Droga Krzyżowa Drogą Królewską na Święty Krzyż. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. Wielki Piątek to jedyny dzień w ciągu roku, w którym nie sprawuje się Mszy Świętej, tylko Liturgię. Liturgia ta składa się z czytania opisu Męki Pańskiej, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej oraz przeniesienia Pana Jezusa Eucharystycznego do Grobu. W naszym kościele Liturgii przewodniczył ksiądz Stanisław Zioło, administrator Naszej parafii wraz z księdzem Dariuszem Bęc, wice Oficjałem Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Po Liturgii była możliwość Adoracji Pana Jezusa w Grobie do godziny 23:00.

Wielka Sobota:
Od godziny 7:00 można było Adorować Pana Jezusa w Grobie. O 9:00 rozpoczęło się święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Odbywało się ono zarówno w kościele, jak i w terenie w wyznaczonych miejscach. O godzinie 18 sprawowana była w naszym kościele Liturgia Wielkiej Soboty, w czasie której poświęcone zostały ogień i woda. Odnowiliśmy również Przyrzeczenia Chrzcielne. W sposób szczególny dzieci klasy III przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Liturgii przewodniczyli: ksiądz Stanisław Zioło oraz ksiądz Dariusz Bęc. Po Mszy Świętej możliwość krótkiej Adoracji przy Grobie oraz przygotowania do Rezurekcji.

Wielkanoc:
PAN PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA! uroczystą Mszą Świętą Rezurekcyjną i procesją wokół kościoła uczciliśmy to Cudowne Wydarzenie. Mszy przewodniczył ksiądz Dariusz Bęc wspólnie z księdzem Stanisławem Zioło. Pozostałem Msze Święte były sprawowane o 9:00 i 11:30.

Za pomoc w uświetnieniu tych ważnych dla Nas, chrześcijan dni dziękujemy Służbie Liturgicznej, Strażakom za czuwanie przy Grobie i pomoc przy Rezurekcji, Pani Marii, Panu Robertowi – organiście, Panu Jakubowi, Panu Mateuszowi, Panu Edwardowi. Dziękujemy również księdzu Dariuszowi Bęc oraz księdzu Andrzejowi Chuchnowskiemu za obecność w naszej wspólnocie i pomoc.