Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś (28.04.) obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała s. Faustyna Kowalska w swoim „Dzienniczku”. Jezus powiedział do Niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. (…) Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

W dniu dzisiejszym w naszym kościele przed każdą Mszą Świętą odmawialiśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Uwierzmy w Jej moc i w to, że odmawianie Jej wyprasza nam i bliskim Nieskończone Miłosierdzie Boże.