1 i 2 listopada

1 i 2 listopada

Pierwsze dni listopada to czas szczególnie poświęcony tym, których już nie ma wśród nas. Czas zadumy i refleksji, w którym powracają wspomnienie wspólnie z nimi przeżytych chwil. W tym roku naznaczony ograniczeniami związanymi z panującą epidemią koronawirusa. Dlatego też w dniach 31.10 – 02.11. zamknięte zostały cmentarze. Nie mogliśmy, tak jak dotychczas osobiście stanąć nad grobami bliskich i modlić się w procesji na cmentarzach. Odbyło się to w granicach naszego kościoła i naszych domów.

1 listopada Kościół obchodzi wspomnienie Wszystkich Świętych. To uroczystość, w której czcimy wszystkich, którzy już cieszą się Chwałą Nieba i oglądają Boga. Są to nie tylko Ci, których wspomnienia obchodzimy niemalże każdego dnia roku. Należą również do nich nasi bliscy, którzy już mogą cieszyć się radością Życia Wiecznego. Po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w kościele odmówiliśmy Różaniec oraz modlitwy przy pięciu stacjach (przewidzianych w momencie procesji na cmentarz) wspominając w nich również naszych zmarłych z wypominek.

2 listopad to dzień, w którym Kościół modli się za wszystkich zmarłych. Szczególnie za zmarłych pokutujących w czyśćcu. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 w kościele odmówiliśmy Różaniec oraz modlitwy przy pięciu stacjach (przewidzianych w momencie procesji na cmentarz) wspominając w nich również naszych zmarłych z wypominek.