Loading...

(Just one moment)

Święto Straży Pożarnej 2015

3 maja 2015 roku w naszej parafii strażacy z Gminy Nowa Słupia obchodzili swoje święto. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz.  Na początku na plac wprowadzone zostały sztandary i kolumna strażaków których w uroczystej procesji do świątyni wprowadził ks. proboszcz wraz z asystą liturgiczną. Święto Strażaka jest dniem refleksji i podsumowań, a przede wszystkim dniem radości z osiągnięć i dokonań w służbie strażackiej.

 

 Podczas Mszy Świętej, ks. Sylwester w  kazaniu podkreślił – Jak ważne jest świadectwo dawane przez strażaków. Jakże  nieoceniony jest trud i wyrzeczenia które wkłada każdy strażak podejmując swoją służbę aż po narażanie swojego życia dla ratowania innych i niesienia  pomocy innym. Dlatego wszelkie działania ratownicze w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych cieszą się tak dużym szacunkiem i zaufaniem ludności cywilnej. Kaznodzieja przypomniał o roli patriotyzmu w życiu codziennym zachęcał aby cenić sobie patriotyzm.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *