Loading...

(Just one moment)

Krąg Biblijny

KRĄG BIBILIJNY

Krąg biblijny w naszej parafii istnieje od 2012 r. powstał z inicjatywy poprzedniego ks. Proboszcza Kazimierza Hara. Na spotkania, które odbywają się w każdy czwartek po wieczornej mszy św. uczestniczy ok. 20 osób z naszej parafii oraz z parafii Nowa Słupia i Grzegorzowice. Na początku spotkania odmawiamy nieszpory w intencjach między innymi opieki naszych rodzin, naszej parafii.  Następnie czytamy i rozważamy fragment Ewangelii przeznaczony do odczytania w kościele na najbliższą niedzielę.

Głównym celem naszych spotkań jest pogłębianie naszej wiary oraz wiedzy religijnej poprzez medytację Bożego przesłania i zrozumienie Słowa Bożego, aby następnie zastosować Je w naszym codziennym życiu. To podczas spotkań każdy z nas poznaje i uświadamia sobie to, co Pan Bóg chce do niego powiedzieć przez Jego Słowo. Celem kręgu jest również głosić Słowo Boże drugiemu człowiekowi, czynimy to poprzez czytanie liturgii słowa  na niedzielnej  mszy św., w święta oraz przygotowujemy w okresie wielkiego postu rozważania Drogi Krzyżowej.

Dzięki spotkaniom w Kręgu Biblijnym, każdy z nas odnajduje właściwe światło życia. Święty Jan Paweł II powiedział – „Pismo Święte, jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą i stwórczą moc. Umiejętność czytania Pisma Świętego, ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego. Jest pierwszym krokiem na drodze, której następne etapy to medytacja i z kolei modlitwa w ścisłym sensie tego słowa. Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce.”

Zapraszamy każdego, kto odczuwa potrzebę poznawania Jezusa przez Jego Słowo. Każdego, kto, choć na chwilę, chce zatrzymać się, posłuchać, medytować i kontemplować słowo Boże. Nie musisz być znawcą Pisma Świętego, możesz przyjść bez żadnego przygotowania. Przyjdź i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez pozostałych uczestników kręgu.

Kto wie, a może akurat taka forma spotkań przypadnie Ci do gustu…

Spotkania Kręgu Biblijnego w każdy czwartek po Mszy Św. wieczornej.

krg1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *