Loading...

(Just one moment)

Obchody święta Niepodległości w Rudkach

W przeddzień święta Niepodległości, wspólnie z Urzędem Gminy Nowa Słupia, na czele z Wójtem Wiesławem Gałką i Księdzem Proboszczem Kazimierzem Harą, cała nasza parafia zgromadziła się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Rudkach, aby podczas niedzielnej Eucharystii modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

Obchody dnia odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się tuż przed godziną 9.00, gdzie przy symbolicznym krzyżu upamiętniającym Powstanie styczniowe złożono kwiaty i oddano hołd poległym w obronie kraju.

Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Kazimierz Hara, który też wygłosił do zebranych wiernych okolicznościowe słowo Boże. Na Eucharystii obecni byli pracownicy Urzędy Gminy, Zespołu Szkół w Rudkach i Nowej Słupi, Strażacy wraz ze swoimi sztandarami oraz harcerze.

Na zakończenie Mszy świętej wszyscy uczestnicy Liturgii mogli wysłuchać występu Filharmonii Świętokrzyskiej, która zaprezentowała w sposób piękny i podniosły utwory patriotyczne.

fot. Mariusz Trepka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *