Loading...

(Just one moment)

Msza Święta w intencji Ojczyzny

Dziś (02.09.) w Naszej Świątyni odbył się główne uroczystości związane z 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęły się o godz. 11:15 koncertem pieśni patriotycznych pod tytułem „Niepodległa” w wykonaniu Kompanii Estradowej Patrol Świętokrzyskiego Batalionu PDS imienia „Czwartaków” działającego przy Klubie Spółdzielczym Wanacja w Starachowicach. O godz. 11:50 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ojciec Dariusz Malajka OMI, rektor Bazyliki Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu. Wspólnie z ojcem Dariuszem Mszę Świętą koncelebrował ksiądz Marek Krawczyk, wikariusz naszej parafii. Na początku Eucharystii pułkownik Jarosław Chrobot przywitał wszystkich obecnych, poprosił o sprawowanie Mszy Świętej w intencji Naszej Ojczyzny i przybliżył historię związaną z wybuchem i przebiegiem II wojny światowej. Ksiądz Marek w swojej Homilii również nawiązał do jej przebiegu oraz liczby ofiar, które za sobą poniosła. Wskazał również na znaczenie słów :Bóg Honor Ojczyzna” oraz o braku świadomości o postawach patriotycznych. Po zakończeniu Eucharystii dalsze uroczystości przeniosły się pod Krzyż stojący u zbiegu ulic Kolejowej i Kościelnej. Tam nastąpiły okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów.