Msza imieninowa

W niedzielę 6 marca 2016 r. nasza wspólnota przeżywała dzień imienin ks. proboszcza Kazimierza Hary. Uroczysta Eucharystia, podczas której modliliśmy się  o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Solenizanta, sprawowana była o godz. 11.30.

Mszy świętej przewodniczył ks. prof. Adam Kończak koncelebrował Solenizant – ks. Kazimierz Hara oraz. Kazanie wygłosił ojciec rekolekcjonista Władysław Kozioł OMI. Licznie zgromadzeni na uroczystej celebrze pragnęli poprzez modlitwę, ofiarowaną komunię świętą i wyrażone po Eucharystii słowa życzeń wypowiedzieć wobec Dostojnego Solenizanta staropolskie – Bóg zapłać!

W imieniu wszystkich parafian, instytucji, grup parafialnych życzenia oraz kwiaty złożyły przybyłe na uroczystą mszę świętą delegacje parafian i gości. W imieniu Urzędu Gminy Nowa Słupia oraz Rady Gminy życzenia złożył  wójt –p. Andrzej Gąsior oraz p. Grażyna Wojtachnia.    Nie zabrakło również życzeń od społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Rudkach- wyrażonych przez dyrektora  p. Alinę Cieśla oraz uczniów i harcerzy, którzy przekazali je  wierszem i piosenką.       Do życzeń dołączyli się przedstawiciele: mieszkańców Rudek na czele z sołtysem Grzegorzem Marczewskim, Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Łagowie, Służby liturgicznej ołtarza, scholi. W imieniu wszystkich parafian słowa podziękowania za posługę duszpasterską w parafii,  a także życzenia wielu łask  i opieki Matki Bożej skierował przewodniczący Rady Parafialnej – p. Michał Warchalewski.

Na zakończenie głos zabrał ks. Kazimierz Hara, który podziękował wszystkim za życzenia, modlitwę i zamówienie Mszy św. w jego intencji.