Loading...

(Just one moment)

z wizyta u bł. Karoliny

W ostatni piątek października,   51-osobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum wraz z opiekunami, pod przewodnictwem księdza Sylwestra Gawła, wyruszyła do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Podczas podroży ksiądz Sylwester przybliżył uczestnikom postać i męczeństwo błogosławionej, aby przygotować uczniów do przejścia szlakiem Jej męczeństwa. Po przybyciu na miejsce modliliśmy się  w sanktuarium bł. Karoliny przed jej relikwiami które spoczywają pod mensa ołtarza. Następnie przeszliśmy do domu rodzinnego Karoliny. Mięliśmy tam okazje obejrzeć sprzęty i wyposażenie izby mieszkalnej oraz pamiątki pozostałe po Karolinie. Po krótkiej modlitwie, w jesiennej scenerii spadających liści ruszyliśmy szlakiem męczeństwa błogosławionej, uczestnicząc w Drodze Krzyżowej przy 14 stacjach i rozważając ofiarę złożona w obronie wiary i godności człowieka. Szczególnie przejmująca była stacja 13, która jest jednocześnie miejscem śmierci Karoliny. Na krzyżu, pod którym zapaliliśmy  znicze pamięci, widnieją słowa: „Miłość i Wiara zwyciężyła…” Pełni zadumy wróciliśmy do kaplicy, aby za chwile wyruszyć w drogę do Tarnowa. Po obejrzeniu panoramy miasta, zjedliśmy posiłek i nieco zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do domów.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *