Misterium Wielkopostne

Zmartwychwstał nam

pod  światło…”

Tuż przed Niedzielą Palmową w Kościele parafialnym licznie zgromadzona społeczność lokalna i zaproszeni goście obejrzeli Misterium Wielkopostne przygotowane przez nauczycieli, uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Rudkach. Towarzyszyła mu piękna scenografia przygotowana przez LSO w postaci trzech symbolicznych krzyży spowitych mgłą. W Misterium wykorzystano nastrojowe utwory poetyckie nawiązujące do Męki i Zmartwychwstania Pana. Szczególnie wzruszające i tragiczny w swej wymowie był wiersz pt. „Męka” w przejmującej interpretacji p. Tomasza Andzela.

Klimat Misterium podkreślała niezwykła oprawa muzyczna, przygotowana pod kierunkiem p. Anity Cieślik i Wojciecha Janusa oraz chóru szkolnego. Wystąpiły także  absolwentki naszej szkoły Zuzanna i Oliwia Ozga, wykonując m.in. pieśń pt. „Pasja miłości”. Tłem słowa czytanego była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Magdalenę Mazur- Młynarczyk. i p. Anitę Cieślik.

Dziękując organizatorom za przygotowanie tej „uczty duchowej” ksiądz proboszcz Kazimierz Hara podkreślił wagę i rolę zbliżających się świąt Wielkanocnych w życiu chrześcijanina, zamykająca się w słowach ; „każdy, kto w Niego wierzy nie umrze, ale będzie miał życie wieczne”