Wielki Czwartek

Wielki Czwartek – dzień, w którym obchodzimy pamiątkę ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Nasz Zbawiciel ustanowił je podczas Ostatniej Wieczerzy, którą spożywał ze Swoimi uczniami.

O godzinie 18:00 w naszym kościele sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej. Przewodniczył jej ksiądz Stanisław Zioło – administrator naszej parafii. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu „Chwała na wysokości Bogu” zamilkły organy oraz dzwony. Stan ten potrwa do Wielkiej Soboty, gdy podczas sprawowanej Liturgii znów uroczyście odśpiewamy ten Hymn. Po Mszy Świętej w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Adoracji tzw. Ciemnicy, gdzie była możliwość modlitwy do godziny 21:00.

Z okazji obchodzenia pamiątki ustanowienia sakramentu kapłaństwa pragniemy życzyć naszemu duszpasterzowi Obfitości Łask Bożych i wszelkiej pomyślności na dalsze lata posługi kapłańskiej.